جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان لرستان

city
   
 
  • رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: سه هزار و 829 فقره بازرسی از واحدهای صنفی و انبارهای کالا از ابتدای تیرماه تاکنون در استان انجام که واحدهای احتکارکننده 250 میلیارد ریال جریمه شده اند.

   محتکران در لرستان 250 میلیارد ریال جریمه شدند

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: سه هزار و 829 فقره بازرسی از واحدهای صنفی و انبارهای کالا از ابتدای تیرماه تاکنون در استان انجام که واحدهای احتکارکننده 250 میلیارد ریال جریمه شده اند.

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان لرستان محمدرضا صفی خانی در جریان گشت و بازرسی واحدهای صنفی خرم آباد افزود: در این مدت سه ماهه 2 هزار و 957 پرونده تخلفاتی به ارزش 290 میلیارد ریال تشکیل شده که احتکار سهم عمده ای در این تخلفات دارد.

   وی با تاکید بر اینکه مشکل تامین کالاهای اساسی در کشور وجود ندارد اظهار داشت: سفارشات در مبادی ورودی کشور اماده ترخیص است و مردم باید بدون توجه به شایعه سودجویان، با حفظ آرامش خود آرامش نسبی را در بازار ایجاد کنند.
   وی گفت: نوسانات نرخ دلار تا حدودی موجب گرانی شده است اما مردم باید خودتحریمی و احتکار را کنار گذاشته و چنانچه واحد متخلفی را شناسایی کردند به 124گزارش دهند.
   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: در حوزه نظارت و بازرسی تمام تلاش وزارت صنعت، معدن و تجارت بر این بوده که تنش موجود در بازار را کاهش دهد به همین جهت در لرستان نیز 2 حوزه بازرسی و بازرگانی سازمان صمت به صورت شبانه روزی در حال فعالیت‌ هستند.
   صفی خانی به فعالیت چندین هزار واحد صنفی در سطح استان اشاره کرد و گفت: تنها در شهرستان خرم‌آباد 18 هزار واحد صنفی فعالیت دارند بنابراین نمی توان انتظار داشت که به ازای هر واحد صنفی یک بازرس داشته باشیم.
   وی افزود: با توجه به اینکه در تمام کشور با افزایش قیمت‌ها روبرو هستیم نباید این موضوع را تنها به لرستان تعمیم داد و باید گفت بخش عمده‌ای از مشکلات موجود در بازار کشور به دلیل جو روانی است.
   وی با تاکید بر اینکه زنجیره تامین در کشور باید ساماندهی شود، تصریح کرد: در این رابطه تنها وزارت صمت متولی نیست چرا که بخشی از کالاها توسط سایر وزارت خانه‌ها تامین و توزیع می شود از این رو باید با همکاری به دنبال کاهش تنش های موجود و کنترل بازار بود.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان ، افزایش شدید تقاضای خرید مردم را یکی از مشکلات بازار دانست و اظهار داشت: متاسفانه در شرایط کنونی شاهد خود احتکاری هستیم و افراد بیش از نیاز خود کالا خریداری می‌کنند و موجب نوسان قیمت می شوند که با توجه به این وضعیت انتظار می‌رود اقشار تاثیرگذار جامعه فضا را آرام کنند تا شاهد کاهش خود احتکاری و یا ذخیره نامتعارف کالا توسط افراد سودجو باشیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 1,791,329
تعداد بازدید امروز : 113
آخرین به روزرسانی : 11:47  1397/12/28