جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان لرستان

city
   
 
  • رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان از افزایش 15 درصدی آمار تولید در این استان در نیمه اول امسال نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد.

   رئیس صنعت، معدن و تجارت لرستان خبر داد:افزایش 15 درصدی آمار تولید در لرستان

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان از افزایش 15 درصدی آمار تولید در این استان در نیمه اول امسال نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان از افزایش 15 درصدی آمار تولید در این استان در نیمه اول امسال نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان لرستان محمدرضا صفی‌خانی در آیین اختتامیه چهارمین نمایشگاه اشتغال و کارآفرینی لرستان که در محل دانشگاه علمی و کاربردی استان برگزار شد، بیان کرد: نیت برگزاری این نمایشگاه این است که با کارآفرینی بتوان اشتغال پایداری را ایجاد کرد.

   وی ادامه داد: مفهوم کارآفرینی این است که حتماً نباید انسان کارآفرین به دنیا آمده و ایده داشته باشد بلکه این است که فرد چه توانمندی‌هایی دارد که باعث ایجاد ثروت شوند؛ اقتصاد دنیا به این سمت‌وسوی حرکت کرده و اگر نتوان منابع خود را استفاده کرده و ارزش‌افزوده ایجاد نکرد عملاً موفق نیستیم.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: کارآفرینی این است که از توانایی‌هایمان بهره‌برداری کرده و با تلاش، زحمت و اراده قوی آن‌ها را به نتیجه برسانیم چرا که چالش‌های زیادی در تمام اقتصادهای دنیا در راه کارآفرینی، تولید و اشتغال وجود دارد.

   صفی‌خانی اظهار داشت: مهم‌ترین هدف دانشگاه علمی و کاربردی به فعلیت رساندن توانمندی‌های افراد مختلف بوده و در این راستا موفقیت‌های مناسبی نیز حاصل شده است.

   وی در ادامه با اشاره به اینکه جمعیتی که در کشور ما در حوزه دولتی حقوق و دستمزد دریافت می‌کنند نسبت به جمعیت فعال کشور در سایر حوزه‌ها 29 درصد است، افزود: متأسفانه اکنون علاقه شدید به‌کارگیری در کارهای دولتی به‌عنوان یکی از چالش‌های اساسی کشور تبدیل شده داشت.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان در ادامه اشاره‌ای به اهمیت توجه به حوزه رونق تولید داشت و عنوان کرد: باید توجه به موضوع رونق توجه ویژه‌ای داشته باشیم چرا که رونق باعث ایجاد ارزش‌افزوده و ثروت خواهد شد.

   صفی‌خانی بیان کرد: اخیراً در برخی از سایت‌ها اعلام شده که گرانی در لرستان نسبت به سایر استان‌ها بیشتر است، این در حالی بوده که این گفته نادرست بوده و بر اساس تحلیل اقتصاددانان در لرستان درآمد خانوار پایین‌تر بوده و اغلب هزینه‌ها در سبد خانوار هزینه تأمین کالای اساسی است و در نتیجه افزایش قیمت کالاها که به‌صورت کشوری اتفاق افتاده تأثیر بیشتری بر اقتصاد خانوار لرستانی داشته است.

   به اعتقاد وی رونق، ایجاد ارزش‌افزوده و تبدیل منابع به ثروت باید استراتژی اول استان باشد و در حوزه رونق تنوع دادن به محصولات برای کسب‌وکار، جذب مشتریان جدید و کشف بازارهای دست نخورده باید در اولویت کار تولیدکنندگان و کارآفرینان قرار گیرد.

   این مسئول به مصداق‌های بارز نقش رونق در توسعه اقتصادی واحدهای تولیدی استان اشاره‌ای داشت و ادامه داد: کارخانه شیشه الیگودرز در سال‌های گذشته در شرایط بسیار نامناسبی قرار داشت اما با حمایت‌های صورت گرفته و برنامه‌ریزی انجام‌شده اکنون 3 خط فعال دارد و کوره‌اش بازسازی و خط چهارم نیز راه‌اندازی شده است.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان اظهار داشت: دنبال این نباشیم همه‌چیز مال ما باشد و باید از ظرفیت‌های دیگر تولیدکنندگان استفاده کنیم و توجه به ظرفیت‌های دیگران نیز می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد.

   صفی‌خانی گفت: در بحث‌های مشارکت و کنسرسیوم در لرستان ضعیف عمل کرده‌ایم؛ بسیاری از واحدهای تولیدی اگر در کنار هم بوده و هم‌افزایی داشته باشند پیشرفت خواهند کرد.

   وی یادآور شد: بایستی مدل‌های بهبود کسب‌وکار و رونق تعریف کرده و حرکت جدیدی را شروع کنیم.

   این مسئول در ادامه اشاره‌ای به اهمیت شکل‌گیری صندوق توسعه استان داشت و افزود: با توجه به شرایطی سختی که تولیدکنندگان با بانک‌ها و دریافت سودهای بالا توسط بانک‌ها دارند ایجاد این صندوق می‌تواند در جهت خدمات‌رسانی به فعالان اقتصادی بسیار تأثیرگذار باشد.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان ادامه داد: باید به توانایی‌های خودمان اعتقاد و ایمان داشته باشیم و بدانیم کارآفرین فردی بوده که با تلاش و زحمت و گذر از چالش به دنبال توسعه است و نگرش متفاوتی نسبت به سایرین دارند و باید این نگرش را به بازار کار و شرایط موجود منتقل کنیم.

   صفی‌خانی اظهار داشت: با وجود اینکه در شرایط کنونی کشور بیشترین فشار به تولید و تجارت آمد اما یک ظرفیتی برای فعالان این حوزه به وجود آمده و اکنون شاهد افزایش قابل توجه صادرات لرستان نسبت به سال گذشته هستیم و آمار تولیدمان در سامانه سراسری بهین یاب با وجود مشکلات موجود کشور در نیمه اول امسال نسبت به سال گذشته 15 درصد رشد داشته است.

   وی گفت: موارد اشاره شده نشان دهنده این است که شرایط بحران یک فرصت است که کالاهای با کیفیت و خوب راحت‌تر در بازارهای دنیا به فروش برسانیم و با توجه به بالا رفتن قیمت دلار، واردات هر کالایی به‌صرفه نیست و فرصت مناسبی برای تولیدکنندگان داخلی به وجود آمده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 1,791,381
تعداد بازدید امروز : 165
آخرین به روزرسانی : 11:47  1397/12/28