جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان لرستان

city
   
 
  • ارسال بیش از یک میلیارد تومان کالای غیر نقدی توسط فعالان اقتصادی لرستان به مناطق سیل‌زده استان

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان خبر داد:

   ارسال بیش از یک میلیارد تومان کالای غیر نقدی توسط فعالان اقتصادی لرستان به مناطق سیل‌زده استان

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان از ارسال بیش از یک میلیارد تومان کالای غیر نقدی توسط فعالان اقتصادی این استان به مناطق سیل‌زده لرستان خبر داد.

   به گزارش روابط‌عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان، محمدرضا صفی‌خانی امروز در جمع خبرنگاران بیان کرد: تاکنون توسط واحدهای صنعتی، معدنی، تولیدی، اتاق اصناف و اتاق بازرگانی لرستان بیش از یک میلیارد و ۳۱ میلیون تومان کالای غیر نقدی برای سیل‌زدگان لرستانی جمع‌آوری و به مناطق آسیب‌دیده ارسال شده است.

   وی ادامه داد: این کالاها شامل چکمه، بیل، فرغون، مواد لبنی همچون شیر، پنیر، ماست و دوغ، ۳ هزار تن سنگ لاشه، آب معدنی، هزار پک جیره دو روزه غذایی و بهداشتی، موکت و فرش هستند.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: همچنین توسط برخی از واحدهای تولیدی لرستان آشپزخانه‌هایی در مناطق سیل‌زده دایر شده و روزانه تعداد قابل توجهی غذا تهیه و در میان سیل‌زدگان توزیع می‌شود.

   صفی‌خانی عنوان کرد: از دیگر کالاهای ارسالی به مناطق سیل‌زده می‌توان به آرد، نان، مواد لبنی، گونی خالی، مواد غذایی و بهداشتی، کنسرو، پوشاک و کفش، خرما، روغن و غیره اشاره کرد.

   وی گفت: همچنین کمک‌های لجستیکی این سازمان و فعالان اقتصادی لرستان به تعداد بیش از ۳۲ دستگاه انواع ماشین‌آلات سنگین همچون لودر، بولدوزر، کمپرسی، جرثقیل و بیل مکانیکی از قبل از شروع سیل در اختیار ستاد بحران استان قرار گرفتند که اکنون نیز در حال کمک‌رسانی به سیل‌زدگان هستند.

   این مسئول اظهار داشت: همچنین همکاران سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان روزانه به صورت مستمر و میدانی از مناطق سیل‌زده بازدید به عمل آورده و علاوه بر اینکه نظارت لازم را بر واحدهای صنفی دارند کالاهای مورد نیاز سیل‌زدگان را شناسایی و نسبت به جمع‌آوری و ارسال آنها اقداما می‌نمایند.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: با توجه به هماهنگی‌های به عمل آمده به صورت مستمر فعالان اقتصادی استان در حال کمک‌رسانی به مردم مناطق سیل‌زده لرستان هستند و این کمک‌ها نیز با برنامه‌ریزی لازم و بر اساس نیاز سیل‌زدگان در اسرع وقت در اختیار اقشار و مناطق آسیب‌دیده قرار می‌گیرد.

   صفی‌خانی در ادامه با اشاره به لزوم افزایش مشارکت مردمی در راستای کمک‌رسانی به مناطق سیل زده افزود: مطمئنا یکی از مهمترین راهکارهای تسریع در روند کمک‌رسانی پایدار به سیل‌زدگان افزایش مشارکت اجتماعی و مردمی بوده که در این راستا تاکنون فعالان اقتصادی و تولیدی لرستان از تمام ظرفیت خود در جهت تحقق این امر استفاده کرده‌اند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 1,904,005
تعداد بازدید امروز : 613
آخرین به روزرسانی : 15:48  1398/04/30