جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان لرستان

city
   
 
  • برگزاری نشست رییس سازمان صمت لرستان با جمعی از مشاورین املاک پلدختر

   به منظور بررسی وضعیت و اسکان سیل‌زدگان صورت گرفت

   برگزاری نشست رییس سازمان صمت لرستان با جمعی از مشاورین املاک پلدختر

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان جلسه هم‌اندیشی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان در خصوص نحوه اسکان سیل‌زدگان با جمعی از مشاوران املاک پلدختر برگزار شد.

   در این نشست رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان بیان کرد: متاسفانه در هفته‌های گذشته بحران جدی به نام سیل استان لرستان و به خصوص شهر پلدختر را فرا گرفت و این حادثه نابهنگام مردم شهر را در جهات مختلف اعم از روحی و مالی متضرر کرده است.

   وی ادامه داد: اماکن صنفی و مسکونی شهرهای مختلف به خصوص پلدختر و معمولان در جریان سیل اخیر ضرر زیادی کرده‌اند و همین موضوع آسیب‌های زیادی را داشته است.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: نکته حائز اهمیت پس از وقوع این حادثه ناگوار این بود که از تمام کشور اجماع سراسری برای کمک به مردم این دیار به وجود آمد تا لااقل مشکلات کمتری مردم این شهر را درگیر کند و این موضوع به عنوان امری بسیار ویژه در جهت تقویت مشارکت اجتماعی به شمار می رود.

   صفی‌خانی در ادامه معتقد است: اکنون باید این مشارکت اجتماعی به وجود آمده تداوم یابد چرا که به زیرساخت‌های منطقه خسارت‌های جبران ناپدیری وارد شده و در عین حال مردم نیز از نظر روحی و مالی متضرر شده‌اند.

   وی در ادامه با اشاره به اینکه علاوه بر قرارگاه سازندگی که باید هر چه سریعتر شکل بگیرد و سازو کار نهایی آن نیز در حال تهیه است موضوع مشارکت عمومی بسیار مهم است، افزود: باید از تمام ظرفیت خود در جهت تداوم مشارکت اجتماعی و عمومی در بازسازی شهرستان پلدختر استفاده کنیم.

   این مسوول گفت: باید مشارکت عمومی تداوم داشته باشد و فعالان اجتماعی کشور و پلدختر فضایی به وجود آوردند که این امر تحقق یابد.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان بر لزوم تداوم مشارکت مردم پلدختر برای کم کردن فشار بر افراد آسیب‌دیده تاکید کرد و افزود: با توجه به گرمی هوا باید شرایط اسکان دائم در دستور کار قرار گیرد و در این راستا اسکان افرادی که نمی‌توانند به منازلشان باز گردند در اولویت اقدامات مدیریت ارشد استان قرار دارد.

   صفی‌خانی در ادامه به نقش مشاوران املاک در کنترل قیمت مسکن اشاره داشت و گفت: در حوزه تامین مسکن مورد نیاز آسیب‌دیدگان و کنترل قیمت‌ها یکی از تاثیرگذارترین اقشار مشاوران املاک هستند.

   وی بیان کرد: نباید به هیچ عنوان اجازه ایجاد اضطراب و نگرانی به مردم را داد و مطمئنا تامین مسکن مورد نیاز افراد آسیب‌دیده می‌تواند باعث بهبود وضعیت آنها شود.

   این مسوول ادامه داد: برآوردهای اولیه نشان می‌دهند ۳۵۰ تا ۵۰۰ خانوار پلدختری نیاز اساسی برای اسکان در محل جدید را دارند که

   انتظار می‌رود مشاوران املاک با یک نگاه اجتماع محور در جهت تحقق این امر همکاری همه‌جانبه‌ای داشته باشند.

   لازم به ذکر است در این نشست مشاوران املاک پلدختر به بیان دیدگاه‌های خود در زمینه وضعیت مسکن این شهر پرداخته و با برنامه‌ریزی صورت گرفته مقرر شد هر گونه همکاری جهت ساماندهی بازار مسکن در دستور کار قرار گیرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 1,904,011
تعداد بازدید امروز : 619
آخرین به روزرسانی : 15:48  1398/04/30