جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان لرستان

city
   
 
  • خسارات شدید سیل به بیش از 70 درصد از واحدهای صنفی پلدختر/نقش ویژه افزایش مشارکت عمومی در بازسازی مناطق سیل‌زده

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان خبر داد:

   خسارات شدید سیل به بیش از 70 درصد از واحدهای صنفی پلدختر/نقش ویژه افزایش مشارکت عمومی در بازسازی مناطق سیل‌زده

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: سیل به بیش از 70 درصد از واحدهای صنفی پلدختر خسارات بسیار شدیدی وارد کرده است.

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان، محمدرضا صفی‌خانی امروز در جلسه قرارگاه بسیج متخصصین سازمان بسیج مهندسین صنعتی لرستان بیان کرد: متاسفانه در ماه‌های گذشته لرستان شرایط خاصی را تجربه کرده و آسیب‌های اقتصادی و روانی سیل این استان بسیار بالاست.

   وی ادامه داد: لرستان استانی در حال توسعه بوده و یکی از موانعی که در گذشته در راستای توسعه این دیار وجود داشت کمبود زیرساخت‌ها است که تلاش زیادی برای جبران این موارد در سال‌های گذشته انجام شده اما متاسفانه مناطقی که دچار سیل شده‌اند از نظر توسعه با مشکلات و چالش‌های زیادی روبرو هستند.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: به عنوان نمونه در چند سال گذشته تلاش‌های زیادی برای توسعه اقتصادی و صنعتی پلدختر صورت گرفته شد که متاسفانه سیل خسارت زیادی به بخش‌های مختلف این شهرستان وارد کرده است.

   صفی‌خانی در ادامه با اشاره به اینکه متاسفانه حداقل 70 درصد از واحدهای صنفی پلدختر با آسیب و خسارات کامل روبرو شده‌اند، افزود: باید با استفاده از روش‌های مختلف به دنبال حمایت از فعالان اقتصادی آسیب دیده باشیم چرا که اگر روند طولانی شود مطمئنا چالش‌های زیادی را درگیر کشور خواهد کرد که نمونه بارز آن را باید افزایش مهاجرت دانست.

   وی معتقد است: باید زمینه را برای افزایش مشارکت عمومی در راستای بازسازی مناطق سیل زده فراهم کرد تا هر چه سریعتر زیرساخت‌ها و اماکن مردم بازسازی شوند.

   این مسئول در ادامه بیان کرد: حضوراقشار مختلف مردم برای پاکسازی و کمک به شهروندان پلدختری یک امر بی سابقه بوده که باید قدردان باشیم.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: سازمان بسیج مهندسین کشور می‌تواند کمک زیادی به کاهش خسارات بحران سیل در لرستان کند.

   صفی خانی اظهار داشت: انتظار داریم دغدغه اساسی بسیج مهندسین این باشد که مدلی طراحی شود که مشارکت عمومی افزایش یافته و با سازماندهی درست و با برنامه، منابع و امکانات در جهت بازسازی و حل مشکلات به کار گرفته شوند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 1,904,017
تعداد بازدید امروز : 625
آخرین به روزرسانی : 15:48  1398/04/30