X

خدمات مرتبط با تسهیل کسب و کار

خدمات مرتبط با تسهیل کسب و کار

یکی از اولویتهای این دستورالعمل برای تغییر، بهبود خدمات ارائه شده به شهروندان و کسب و کار است با توجه به روی کرد “کاربر محور”، که به معنای تغییر از ” دولت اداری “به” دولت سرویس گرا” است تلاشهای زیادی در این زمینه صورت گرفته است جهت گیری در سالهای اخیر، در درجه اول با تمرکز بر ایجاد محتوای و خدمات در دسترس آنلاین و مرتب سازی آنها به گونه ای است که نشاندهنده نیازهای کاربر از ارائه دهنده خدمات است. در زیر نمونه این خدمات آورده شده است: » دفاتر پیشخوان » دفاتر پیشخوان

فهرست خدمات

سامانه کاداستر معادن

سامانه کاداستر معادن

سامانه کاداستر معدن سامانه کاداستر معادن در سال 1394 سیستم کاداستر (حد نگار) برای ثبت محدوده ها عملیاتی شد. این سامانه، به روز و برخط است و افراد می توانند با مراجعه آن و قرار دادن مکان نمای رایانه روی محدوده مورد نظر، نام و کد شناسایی آن را ملاحظه کنند و هیچ چیز غیر شفافی وجود ندارد.آخرین اطلاعات محدوده های معدنی در سامانه کاداستر موجود است، همچنین این سامانه از خارج کشور قابل رویت است و هر کس در آن کارتابلی مشخص و تعریف شده دارد و می تواند به پیگیری پرونده خود بپردازد. همه فعالان معدنی و آنانی که مطابق قانون صلاحیت فنی و مالی شان تایید شده باشد، می توانند به اطلاعات سامانه کاداستر دسترسی داشته باشند.

فهرست خدمات

سامانه بهین یاب

سامانه بهین یاب

سامانه بهین یاب سامانه بهین یاب وزارت صنعت معدن و تجارت در راستای بهبود محیط کسب و کار و افزایش کیفیت ارایه اطلاعات و خدمات ، پنجره واحد اطلاعات و خدمات صنعت ، معدن و تجارت را راه اندازی کرده است . درگاه بهین یاب صرفا ارائه خدماتن به متقاضیان برای ثبت اطلاعات و درخواست آنان می باشد. متقاضیان می توانند برای دریافت خدمات از طریق تقسیم بندیهای انجام شده به خدمت مورد نطر هدایت شوند .با تکمیل بخش ها ، کلیه فرایندعای کسب و کار بخش صنعت ، معدن و تجارت به صورت شفاف و در حداقل زمان ممکن برای متقاضیان خدمت رسانی می نماید.

فهرست خدمات

سامانه جامع تجارت

سامانه جامع تجارت

امانه جامع تجارت سامانه جامع تجارت سامانه جامع تجارت ایران یک مکانیسم تسهیل‌کننده برای انجام امور بازرگانی است. در شرایطی که پیچیدگی‌های قانونی و اداری زیادی باعث شده که مسئله تجارت بین‌الملل به امری پیچیده تبدیل شود، نیاز به چنین سیستم‌های تسهیل گری به‌واقع احساس می‌شود. این سیستم‌های تسهیل گر دسترسی تجار را به بسیاری از فرصت‌ها آسان‌تر می‌کند. سامانه جامع تجارت ایران از برنامه‌های دولت در راستای اجرای برنامه‌های دولت الکترونیک است که علاوه بر کاهش پیچیدگی‌ها، تسهیل و تسریع در انجام امور تجارت بین‌الملل، باعث کاهش فساد در اقتصاد و تجارت نیز می‌شود.

فهرست خدمات

سامانه جامع مدیریت انبارها

سامانه جامع مدیریت انبارها

سامانه جامع مدیریت انبارها سامانه جامع مدیریت انبار ها سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا با هدف مدیریت ورود وخروج کالا به کشورء شناسه دار کردن انبارها و مراکز نگهداری کالاء انبارش کالا در انبارها و مراکز نگهداری دارای شناسه،مدیریت میزان ورود کالا به انبار(از طریق قبض انبار”)» کنترل خروج کالا از انباراز طریق بیجک یا سند خروج کالا”) نگهداری اطلاعات مربوط به مالک کالا و تغییرات آن و در نهایت مدیریت موجودی انبارها در طول زنجیره تامین به توسعه تجارت رسمی در کشور کمک می نماید.

فهرست خدمات

سامانه اطلاع رسانی قیمت کالا و خدمات

سامانه اطلاع رسانی قیمت کالا و خدمات

سامانه اطلاع رسانی قیمت کالا و خدمات سامانه اطلاع رسانی قیمت کالا و خدمات سامانه اطلاع رسانی قیمت کالا و خدمات، با همکاری سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی طراحی و به بهره‌برداری رسیده است. هدف اصلی این سامانه، افزایش شفافیت در خصوص قیمت کالاها و خدماتی است که شهروندان بصورت روزانه با آن‌ها سروکار دارند.در این سامانه سه نوع قیمت به شهروندان نمایش داده می‌شود. حداقل و حداکثر قیمت کالاها که از سطح کشور جمع آوری می گردد و قیمت مصوب مصرف‌کننده که حداکثر قیمت قابل قبول بر اساس هزینه‌های تولید بوده و یا قیمت مصوب کالا می‌باشد.

فهرست خدمات

سامانه ثبت شکایات گرانفروشی کالا - 124

سامانه ثبت شکایات گرانفروشی کالا - 124

سامانه ثبت شکایات گرانفروشی کالا - 124 سامانه ثبت شکایات گرانفروشی کالا شهروندان گرامی می‌توانند در صورت ارائه کالا و خدمات با قیمتی بیش از قیمت اعلامی در سامانه از سوی واحدهای صنفی یا عرضه‌ کنندگان کالا و خدمات، گزارشات و شکایات خود را از طریق بخش ثبت شکایت و یا شماره تلفن ۱۲۴ اعلام نمایند تا در اسرع وقت به گزارشات آنها رسیدگی شود.

فهرست خدمات

سامانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید

سامانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید

سامانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید سامانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید این سامانه به قصد ایجاد سهولت در رفع مشکلات بنگاههای تولیدی راه اندازی شده است.متقاضیان می توانند از این پس برای ثبت در خواست های خود به این سامانه مراجعه نمایند.ایجاد ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با هدف حل و فصل مشکلات واحد های تولیدی و کمک به تکمیل و راه اندازی طرح های نیمه تمام، تامین مالی ، تعیین تکلیف بدهی های معوق و همچنین رفع مشکلات مرتبط با محیط زیست،منابع طبیعی، معادن و رفع موانع صادراتی بوده است.

فهرست خدمات

ارتباط با ریاست

همایش ها و نمایشگاه ها

اطلاعیه ها

مزایده ها ، مناقصه ها ، فراخوان

اوقات شرعی
امروز ۱۴۰۰/۰۳/۲۹   برابر با Saturday 19th June 2021

اوقات شرعی

سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان

سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان
No Cache
Generate time: 10.983490626017
Query time: 8.505304813385