X
پنجشنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ ۰۰:۴۲ ۹۱۷
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده  
چچ
خط تولید ماءالشعیر شرکت رباط زاگرس لرستان افتتاح شد.

خط تولید ماءالشعیر شرکت رباط زاگرس لرستان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت،معدن وتجارت استان لرستان ،خط تولید ماءالشعیر شرکت رباط زاگرس لرستان با حضور معاون برنامه‎ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد.

رشیدی اظهار کرد: با توجه به اینکه قطعات مصرفی کارخانه از خارج کشور وارد می‎شود سالانه بین 700 تا یک میلیون یورو نیاز است.

حسین ابوئی مهریزی معاون برنامه‎ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت در بازدید از خط تولید این کارخانه اظهار کرد: این شرکت با طراحی مناسب خط تولید و استفاده بهینه از تمام امکانات موجود توانسته است واحد تولیدی بسیار خوبی در مقایسه با واحدهای مشابه باشد.

وی افزود: اگر مشکلات موجود این کارخانه و این شرکت حل شود در منطقه و در استان‎های همجوار می‎تواند در زمینه فروش و حتی صادرات رقابت بسیار خوبی با واحدهای تولیدی دیگر داشته باشد.

مهریزی اظهار امیدواری کرد واحدهایی با خط تولید بالا و تولید مستمر بتوانند با حمایت‎های دولت و نیز با اراده و توان خود، عاملان طرح و کارآفرینان را به مدار تولید وارد کنند.


 

مدیر شرکت رباط زاگرس لرستان در حاشیه افتتاح این خط به طرح مشکلات این واحد تولیدی پرداخت و گفت: این کارخانه با بیست میلیون یورو هزینه ارزی و 12 میلیارد تومان هزینه ریالی درسال  86 احداث شده است.

احمد رشیدی افزود: کارخانه ماءالشعیر شرکت رباط زاگرس لرستان در حال حاضر زمینه اشتغال 90 نفر را به صورت مستقیم و 500 نفر را به صورت غیر مستقیم فراهم کرده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر 30 درصد ظرفیت تولید این کارخانه فعال است.

رشیدی خاطرنشان کرد: عدم نقدینگی و کمبود مواد اولیه از مشکلات این واحد تولیدی است.

مدیر شرکت رباط زاگرس لرستان بیان کرد: عرضه کم و تقاضای بسیار باعث شده است این کارخانه در طول ماه حداقل 10 روز به طور کامل فعالیت کند.

وی تصریح کرد: اگر نقدینگی تامین و مشکل مواد اولیه از طریق وزارتخانه برطرف شود این کارخانه با توجه به اینکه مشکل فروش ندارد قادر است با 90 درصد ظرفیت خود فعالیت داشته و زمینه اشتغالزایی 150 نفر را فراهم کند.

رشیدی اظهار کرد: با توجه به اینکه قطعات مصرفی کارخانه از خارج کشور وارد می‎شود سالانه بین 700 تا یک میلیون یورو نیاز است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 5.8050986925761
Query time: 4.9818811416626