X
پنجشنبه, ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ ۰۱:۵۶ ۳۵۵۳
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده  
چچ
مدیر کل حراست وزارت صنعت ، معدن و تجارت در استان لرستان

مدیر کل حراست وزارت صنعت ، معدن و تجارت در استان لرستان

تشکیل شورای معاونین سازمان باحضورآقای الفت

در این دیدار ابتدا رئیس سازمان آقای ولدی، گزارشی از مسائل و مشکلات سازمان ارائه کرد .درادامه  وی بابیان پاره ای ازمشکلات حوزه معدن گفت : در واحدهای معدنی حقوق دولتی باید به طور کامل اخذ گردد سال گذشته می بایست حدود 5  میلیارد تومان حقوق دولتی از معادن دریافت میگردید که متاسفانه به دلیل عدم نظارت دقیق و مشکلات موجود، این رقم خیلی کمتر ازاین مبلغ بوده

 رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجار استان لرستان : سازمان به طور جدی حوزه نظارت بر معادن را پیگیری می کند که در گذشته ماسفانه مورد غفلت بوده

معدن داران باید حقوق و مزایای  ناظرین فنی را بطور کامل پرداخت نمایند . جای استراحت آنها را محیا کرده و حق ایاب و ذهاب آنها را پرداخت نمایند. ولدی با اشاره به صانحه پیش آمده برای یکی از معدنکاران استان،آن را ناشی از همین سهل انگاری و استفاده نکردن از مسئول فنی و حضور او در معدن دانست .

 قدرت اله ولدی گفت : متاسفانه بارگیریهای غیر مجاز زیاد است و یکی از مشکلات ما در بخش معدن می باشد . که باز هم به کمبود نیرو و ضعف دراین موردبازمیگردد.وی از نحوه نظارت بر فروش و برداشت انتقادکرد و اظهار داشت هر چند نظارت در این بخش جزء وظایف ما نیست ولی گله مندیم و پیگیر آن هستیم.

 ولدی در بخش دیگری از سخنان خود به نظارت بر صدور جوازها و شیوه و نحوه صدور آنها اشاره کرد و گفت:  اطلاعات واحدهای صنعتی به روز میشود و در حال حاضر به جدیت در حال انجام آن هستیم که امیدواریم تا مهر ماه بطور کامل انجام شود، اینکه دقیق بدانیم آمار واحدهای صنعتی ما  چقدر است در بعضی از واحدها اسمی ثبت شده واحدی وجود دارد ولی ماشین آلاتی در محل واحد نیست.

 در ادامه این جلسه ، آقای الفت مدیر کل حراست وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت : استان لرستان استانی غنی است و خداوند نعمتهای فراوانی به آن داده است ، شان و جایگاه این استان و مردم آن میتواند خیلی بیشتر از جایگاه فعلی باشد . که انشااله با همت مسئولین به جایگاه واقعی خود برسد . آیندگان ما را نقد خواهند کرد . و همین پرسش و سوال است که وظیفه و مسئولیت ما را سنگین تر می کند . مدیر کل حراست وزارت با بیان اینکه بسیاری از مشکلات فعلی ما مربوط به تحریم ها و سوء مدیریت های گذشته است اظهار داشت البته این مشکلات مختص لرستان نیست و تقریبا همه استان ها در گیر این مشکلات  هستند .  اما در لرستا قدری بیشتراست.اقای الفت در پایان سخنان خود گفت، مقام عالی وزارت جناب مهندس نعمت زاده با جدیت تمام و انرژی فراوان از آغاز صبح تا نیمه های شب با دلسوزی مشغول انجام کارها میباشد.

 در پایان این جلسه رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت لرستان با اشاره به اینکه تا کنون 5جلسه در مورد پیگیری طرح کارخانه طایر و تیوپ لرستان داشتیم که با همکاری صمیمانه جناب آقای استاندار بسیاری از مجوز ها و مشکلات موجود رفع و رجوع شد و کارهایی که در مدت سه چهار ما میبایست انجام گیرد حدودا 45 روز انجام شده است .

ولدی گفت چهار جلسه هم در مورد طرح کارخانه مدرن فرآوری سنگ داشته و مطلع شدیم که پیشنهاد ما در مورد جایگاه طرح، پذیرفته شده است البته چنین طرح هایی، هم توجیه اقتصادی دارند و هم برای استان ما نیاز است.

 ولدی در مورد پروژه نیمه تمام فولاد ازنا هم گفت: هفته گذشته با بانک عامل تعیین و تکلیف شد و انشااله  این پروژه هم تکلیفش روشن می شود.

 رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت در مورد طرح اوره و آمو نیاک گفت :  ظرف ده  روز گذشته سرمایه گذار ایرانی مقیم خارج با همکاری مدیر عامل پتروشیمی دعوت شد و جلساتی با حضور  استاندار محترم و مسئولین ارشد وزارتی برگزار گردید هم در تهران و هم خرم آباد، که تصمیم گرفته شد هر سه شنبه  یک جلسه در این مورد برگزار شود و گزارش به استاندار محترم داده شود و هر ماه نیز به مقام عالی وزارت .

ولدی گفت :  روزهای یکشنبه را هم برای کارخانه سیمان دورود و پیگیری فاز 4  آن گذاشتیم همه این کارها برای آن است که یک طرح را تا آخر پیگیری کنیم که معلوم شود باید عملیاتی بشود یا باید رهایش کنیم .

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.5970853169759
Query time: 2.8298756281535