X
پنجشنبه, ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۵۲ ۱۱۳
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده  
چچ
استاندار لرستان گفت: اقدامات اولیه برای ایجاد بازارچه دائمی فرش این استان صورت گرفته و مجموعه مدیریت ارشد لرستان نیز نسبت به تامین منابع این طرح قول مساعد می دهد.

منابع ایجاد بازارچه دائمی فرش تامین می شود

استاندار لرستان گفت: اقدامات اولیه برای ایجاد بازارچه دائمی فرش این استان صورت گرفته و مجموعه مدیریت ارشد لرستان نیز نسبت به تامین منابع این طرح قول مساعد می دهد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت،معدن وتجارت استان لرستان ، سید موسی خادمی روز چهارشنبه در آیین رونمایی از پنج طرح فرش لری با اشاره به اهمیت ایجاد خوشه فرش اظهار داشت: بهترین راه تقویت این هنر صنعت ایجاد خوشه های قوی است که موجب افزایش ارزش افزوده و کاهش ریسک می شود.

وی با تاکید بر راه اندازی کامل خوشه فرش استان افزود: بازاریابی و فروش فرش استان باید در قالب خوشه فرش ساماندهی شود تا بافندگان نگرانی جبران هزینه های خود را نداشته باشند.
استاندار لرستان بیان کرد: امید است رونمایی از طرح های فرش لری موجب رونق اقتصاد این حوزه و تبدیل شدن استان به کانون مهم این رشته شود.
خادمی با بیان اینکه درون زایی و برون نگری از محورهای مهم اقتصاد مقاومتی است، اضافه کرد: با توجه به اینکه صنعت فرش از مزیت های نسبی کشور و استان محسوب می شود می تواند زمینه رونق اقتصادی لرستان را فراهم کند.
وی ادامه داد: تمامی عناصر زنجیره فرش در کشور وجود دارد که پیش از این نیز مناطق روستایی و عشایری در این زمینه خود کفا بوده اند و امروز نیز زمینه ارتقا و به روزسانی دانش فرش در استان و کشور فراهم است.
استاندار لرستان گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی برخی هزینه ها در محل هایی صورت گرفته که نتیجه چندانی نداشته در حالی که چنانچه در صنعت فرش سرمایه گذاری بیشتری می شد نتایج بهتری به دست می امد.
دراین آیین از پنج طرح فرش لری برای اولین بار رونمایی شد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.9170287450155
Query time: 3.1502656936646