X
پنجشنبه, ۲۰ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۳۹ ۲۶
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده  
چچ
حمل انواع مواد معدنی در لرستان بدون بارنامه ممنوع است

بختیار رازانی:

حمل انواع مواد معدنی در لرستان بدون بارنامه ممنوع است

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: شناسایی ۱۶ فقره برداشت غیرمجاز از معادن رودخانه‌ای استان طی امسال منجر به صدور جریمه یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومانی برای متخلفان شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان بختیار رازانی با اشاره به انجام ۸۰ فقره بازرسی از معادن رودخانه ای طی سالجاری افزود: نظارت بر فعالیت این معادن تشدید شده است.

وی اظهار داشت: ۲۸ فقره مجوز برداشت معادن رودخانه ای و ۵۶ مجوز پروانه بهره برداری معادن کوهی در لرستان صادر شده که نشان می‌دهد ۶۵ درصد معادن استان کوهی و ۳۵ درصد رودخانه ای است.

رازانی ادامه داد: به طور میانگین برداشت از معادن کوهی حدود ۱۰۰ هزار تن است و مشکلی در این خصوص نداریم اما سنگ شکن های کارخانه فرآوری معادن رودخانه ای، مشکلاتی دارند.

وی افزود: یک سنگ شکن باید سالانه ۱۰۰ هزار تن خوراک اولیه داشته باشد تا اقتصادی باشد اما آمارها نشان می دهد ۲۸ معدن شن و ماسه رودخانه ای لرستان ۳۲۰ هزار مترمکعب یا ۶۰۰ هزار تن خوراک اولیه تولید می کنند که کفاف حدود ۱۰ درصد معادن را می دهد.

وی اظهار داشت: بنابراین در این شرایط احتمال برداشت های غیرمجاز رودخانه ای برای جبران خسارت ها وجود دارد.

رازانی همچنین گفت: میزان نیاز به مصالح کوهی و رودخانه ای باید به طور دقیق برآورد شود چراکه بهره‌برداری از رودخانه بر اساس نیازسنجی، موجب حفظ منابع و جلوگیری از اضافه برداشت متخلفان می شود.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان اضافه کرد: نظارت بر این معادن وظیفه امور آب و این سازمان است که به طور متناوب در دستور کار قرار دارد اما باید بهره برداران را به سمت مصالح کوهی سوق دهیم و واگذاری این معادن در اولویت باشد.

رازانی با بیان اینکه مصالح کوهی کیفیت بالاتری نسبت به مصالح رودخانه ای دارد تصریح کرد: هیچ کامیونی نباید موادمعدنی را بدون بارنامه حمل کند و هماهنگی پلیس راه و راهداری برای این مهم ضروری است.

۲۶۸ پروانه بهره‌برداری معدنی در لرستان صادر شده است که بیش از ۶۰ درصد این معادن فعال هستند که به طور میانگین سالانه حدود ۹ میلیون تن استخراج واقعی دارند و یک هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی نیز ایجاد کرده اند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.4150060017904
Query time: 3.6118637720744