X
دوشنبه, ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۰۷ ۳۵
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده  
چچ
23 هزار و 913 تن کالاهای اساسی در لرستان توزیع شد.

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی سازمان صمت لرستان گفت: 23 هزار و 913 تن انواع کالاهای اساسی مانند برنج، روغن، شکر و مرغ در سطح استان تامین و توزیع شده است.

23 هزار و 913 تن کالاهای اساسی در لرستان توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان لرستان محمد مراد سپهوند در گفت و گوی خبری به توزیع اقلام و کالاهای اساسی در استان اشاره کرد و افزود: پنج هزار و 500 تن روغن در پنج ماه آخر سال، برنج 5 هزار و300 تن، شکر 11 هزار و 600 تن و مرغ منجمد یک هزار و 513 تن در استان تامین و توزیع شده است.

وی تصریح کرد: براساس روال سنوات گذشته و با توجه به نزدیکی روزهای پایانی سال تقاضای مردم برای کالاهای اساسی افزایش می یابد به همین دلیل سازمان صمت براساس تصمیمات ستاد تنظیم بازار برنامه هایی را دارد تا کالاهای اساسی مردم تامین و توزیع شود.

وی ادامه داد: امسال نیز طبق روال گذشته اقدامات لازم انجام شده است و به لحاظ توزیع اقلام و کالای اساسی از جمله برنج، روغن، مرغ گرم و منجمد و گوشت به اندازه کافی تامین و توزیع شده است و نسبت به سایر استان ها وضعیت مطلوب مناسب تری داریم.

وی خاطرنشان کرد: اکنون کالای اساسی به صورت شبکه های مویرگی با رعایت مناطق کمتر برخوردار در حال انجام است و کار توزیع توسط دستگاه های نظارتی با همکاری معاونت نظارت و بازرسی صمت لرستان تحت نظارت است و هر مقداری که سهمیه برای استان تامین شد، جذب شده است.

سپهوند ادامه داد: ذخایر قابل قبولی برای کالاهای اساسی برای روزهای آتی و تقاضای بیشتر مردم در ایام پایانی سال قبل و بعد از سال موجود است و براساس تصمیم ستاد تنظیم بازار در سطح عرضه به دست مردم می رسانیم.

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان گفت: سهمیه های ذخیره ای کالاهای اساسی نیز در انبارها نگهداری می‌شود و در صورت نیاز وارد بازار می کنیم و سعی می‌شود از نظر موجودی کالاهای اساسی و هم از نظر قیمت در سطح قابل قبولی وظایف اصلی خودمان را انجام دهیم.

سپهوند افزود: در حال حاضر کمبودی از نظر کالاهای اساسی نداریم و اکنون روغن خوراکی موردنیاز مردم به میزان کافی ذخیره شده است و کمیته رصد نیز بازار را رصد می کند و هرجا که مشکلی برای تامین کالاهای اساسی مردم وجود داشته باشد برنامه‌ریزی برای حل مشکل انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در مرکز و شهرستان های تابع نیز وضعیت بازار رصد می شود تا نیاز کالاهای اساسی مردم به خوبی برطرف شود.

وی درباره میزان مرغ گرم توزیعی در استان نیز گفت: کل نیاز استان به مصرف مرغ حدود 80 تن است و اکنون بیش از دو برابر نیاز استان در کشتارگاههای استان کشتار می شود و از نظر توزیع هیچ مشکلی نداریم.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.0213708877563
Query time: 0.79387807846069