X
شنبه, ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۲۱ ۳۲
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده  
چچ
همکاری اصناف و بازار در مقابله با کرونا تا پایان هفته ادامه دارد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: همکاری بازار و اصناف به دلیل وضعیت قرمز شیوع کرونا به مدت یک هفته دیگر ادامه خواهد داشت

همکاری اصناف و بازار در مقابله با کرونا تا پایان هفته ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان لرستان مهندس بهزاد منصوری روز شنبه در گفت و گوی خبری افزود: براساس ابلاغ مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا و با توجه به وضعیت قرمز شهرهای استان، از امروز گروه های شغلی ۲، سه و چهار از جمله مجتمع های خرید و تجاری و فعالیت دستفروشان  تعطیل است.

وی تصریح کرد: به همین منظور گروه های نظارتی اماکن ناجا، تعزیرات حکومتی ، بسیج، سازمان صمت و اصناف با رعایت پروتکل های بهداشتی بر تعطیلی بازار نظارت خواهند کرد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف و بازگشایی کسب و کار، با متخلفان برخورد خواهند کرد.
رییس سازمان صمت لرستان ادامه داد: براساس ابلاغ مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا بازار به مدت یک هفته دیگر تعطیل است اما امیدواریم مردم نیز در این زمینه سازمان را همراهی کنند.

منصوری اظهار داشت: اگرچه تعطیلی بازار تحت هیچ عنوان مورد قبول سازمان صمت نیست اما به دلیل شرایط نامطلوب کرونا در استان، مجبور به تعطیلی واحدهای صنفی هستیم تا از این طریق از شیوع بیشتر کرونا جلوگیری شود.
وی از کسبه و بازاریان بخاطر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همراهی برای تعطیلی بازار تقدیر و تشکر کرد و افزود: امیدواریم همه این اقدامات بتواند منجر به کاهش آمار ابتلا، بستری و مرگ ناشی از کرونا شود.

براساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا گروههای شغلی به چهار گروه تقسیم شده است و طبق این مصوبه تنها گروههای شغلی یک حق فعالیت دارند.

گروه‌های شغلی یک شامل بیمارستان، داروخانه، مطب، آمبولانس، آتش نشانی، سوپرمارکت، نانوایی ها، امنیت، سلامت، تعمیرگاه‌های لوازم خانگی و پمپ بنزین هستند که به هیچ وجه نباید تعطیل شوند.

گروه‌های شغلی ۲ نیز شامل پاساژ، مراکز خرید و مال ها، تمرین و انجام مسابقات ورزشی، مساجد، مصلی ها، قنادی و شیرینی فروشی ها، آبمیوه و بستنی فروشی ها و مراکز تهیه و طبخ غذا تنها در صورت بیرون بر مجاز به فعالیت هستند.

همچنین آرایشگاه‌های مردانه، بازار فروش خودرو ، مراکز شماره گذاری اتومبیل، بازار فروش فرش، موکت، فرش ماشینی، اسباب بازی فروشی ها، فروش لوازم خانگی، عمده فروشی‌ها و خرده فروشی ها، خدمات چاپ و دیجیتال، تزئینات داخلی ساختمانی، کادوفروشی ها، پارچه فروشی ها، عکاسی ها، آژانس‌های مشاوره املاک، پرده سراها، فروش مبلمان، کیف و کفش، نوشت افزار، خیاطی و خرازی‌ها و لوازم آرایشی و بهداشتی جزو گروه شغلی ۲ هستند.

گروه‌های شغلی سه شامل دانشگاه ها، مدارس، زبان سراها، آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای، کتابخانه ها، استخرهای سرپوشیده، موزه‌ها و موزه باغ ها، سینما و تئاتر، آرایشگاه ها، مساجد و مصلی‌ها هستند.

گروه‌ چهار نیز شامل برگزاری مراسم‌ اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش ها، فعالیت باشگاه‌های ورزشی، مدارس شبانه روزی، کافه و قهوه خانه‌ها است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 13.305050690969
Query time: 12.419786771139