X
سه شنبه, ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ۱۳:۳۶ ۶۷
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده  
چچ
خروج گوشت مرغ از لرستان ممنوع شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: خروج مرغ زنده یا کشتار شده از استان تحت هر عنوانی ممنوع شده و تنها در صورت تایید دامپزشکی مبنی بر عدم نیاز استان، بخش مازاد صادر می‌شود.

خروج گوشت مرغ از لرستان ممنوع شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان لرستان مهندس بهزاد منصوری در گفت و گوی خبری ضمن اشاره به برگزاری جلسه ستاد تنظیم بازار استان با محوریت تامین گوشت مرغ در بازار افزود: باتوجه به افزایش قیمت گوشت مرغ در استان های مجاور و اختلاف فاحش آن با استان، احتمال افزایش خروج بی رویه این کالای اساسی با هدف سودجویی برخی افراد وجود دارد.

وی اظهار داشت: بنابراین مقرر شده است تا زمان تکمیل و تامین روزانه ۱۶۰ تن گوشت مرغ جهت مصرف استان، از خروج مرغ زنده یا کشتارشده جلوگیری شود. و صرفا در صورت وجود مازاد بر مصرف استان این اتفاق صورت بگیرد.

وی تصریح کرد: همچنین باتوجه به کمبود گوشت مرغ در برخی شهرهای استان و مازاد تولید در برخی مناطق دیگر استان، مازاد تولید هر شهرستان باید با هماهنگی، دستور و پیگیری شهرستان های مبدا و مقصد ارسال شود.

منصوری گفت: به منظور جلوگیری از هرگونه سو برداشت نیز تشخیص مازاد تولید، کمبود و تقاضای هر شهرستان باید از طریق سازمان جهاد کشاورزی به فرمانداران اطلاع داده می شود.

وی همچنین با اشاره به مشکلات توزیع سنتی مرغ در استان اضافه کرد: به تازگی کارشناسان شرکت پست با استقرار در کشتارگاه و نصب لیبل و کد رهگیری روی محموله های کشتار شده، از واحدهای خرده فروشی رسید می گیرند که این امر در شفاف سازی فرآیند توزیع قابل توجه بوده است.

وی افزود: در این راستا بنا به درخواست اتاق پایش کالای اساسی استان از ستاد تنظیم بازار، توزیع خرده فروشی مرغ بر اساس مصوبات این ستاد از طریق سامانه آرتا کابوک و با کارمزد ۵۰۰ ریال به ازای هر کیلوگرم انجام می شود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.1255807876587
Query time: 3.3059328397115