X
یکشنبه, ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۷ ۷۸
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده  
چچ
۱۵ تن مرغ احتکار شده در خرم‌آباد کشف شد

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: ۱۵ تن گوشت مرغ گرم به دلیل احتکار و اعلام نکردن موجودی از یک واحد سردخانه در شهر خرم‌آباد کشف و ضبط شد.

۱۵ تن مرغ احتکار شده در خرم‌آباد کشف شد

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن وتجارت استان لرستان یوسف مرادی در گفت و گوی خبری افزود: تخلف این واحد محرز بوده و پرونده تخلفاتی آن به ارزش سه میلیارد و ۷۳۵ میلیون ریال تشکیل و به تعزیرات حکومتی معرفی شده است.

وی اظهار داشت: همچنین با توجه به گزارش های دریافتی و بازرسی از انبارهای مواد غذایی شهر خرم آباد، یک واحد به دلیل احتکار هشت هزار و ۶۹۰ لیتر روغن مایع و یکهزار و ۶۰۰ حلب روغن جامد متخلف شناخته و با پرونده تخلفاتی یک میلیارد و ۸۲۹ میلیون ریال راهی تعزیرات حکومتی شد.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان یادآور شد: واحدهای صنفی و خدماتی متخلف این استان طی سه ماهه ابتدایی امسال ۲۳ میلیارد و ۵۹۰ میلیون تومان جریمه و به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

مرادی افزود: در این مدت سه هزار و ۴۰۹ فقره بازرسی از واحدهای صنفی و خدماتی استان انجام و منجر به تشکیل یکهزار و ۷۸۹ پرونده به ارزش بیش از ۲۳ میلیارد تومان شد که خرده فروشی ها با ۲ هزار و ۲۸۶ بازرسی بیشترین بررسی را داشته اند و یکهزار و ۱۱۸ فقره از پرونده های تشکیل شده نیز مربوط به این واحدها است.

وی تصریح کرد: در این مدت بازرسی های انجام شده از عمده فروشی ها، واحدهای خدماتی، تولیدی صنفی و تولیدی صنعتی استان نیز به ترتیب ۶۰، ۵۴۵، ۴۵۱ و ۶۷ مورد بوده است.

مرادی ادامه داد: همچنین بیشترین پرونده متشکله با ۵۴۴ فقره در خصوص رعایت نکردن مسایل و پروتکل های بهداشتتی، عدم درج قیمت و نصب نرخنامه با ۳۸۱ مورد، گرانفروشی ۱۷۳ و عرضه خارج از شبکه ۱۴۲ پرونده بود و پس از آن مواردی همچون نداشتن پروانه کسب، تقلب و کم فروشی از جمله تخلف واحدهای صنفی استان بوده است.

وی اضافه کرد: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف واحدهای صنفی استان از جمله کم فروشی، گرانفروشی، احتکار، درج نکردن قیمت، نقض پروتکل های بهداشتی و امتناع از ارائه فاکتور، مراتب را با شماره ۱۲۴ در میان بگذارند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.0738574663798
Query time: 3.3421540260315