X
سه شنبه, ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ۲۰:۲۹ ۶۲
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده  
چچ
خروج گوشت مرغ از لرستان ممنوع شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: خروج مرغ زنده یا کشتار شده از استان تحت هر عنوانی ممنوع شده و تنها در صورت تایید دامپزشکی مبنی بر عدم نیاز استان، بخش مازاد صادر می‌شود.

خروج گوشت مرغ از لرستان ممنوع شد

به گزارش روابط عمومی سازمان صتعت معدن وتجارت استان لرستان مهندس بهزاد منصوری در گفت و گوی خبری ضمن اشاره به برگزاری جلسه ستاد تنظیم بازار استان با محوریت تامین گوشت مرغ در بازار افزود: باتوجه به افزایش قیمت گوشت مرغ در استان های مجاور و اختلاف فاحش آن با استان، احتمال افزایش خروج بی رویه این کالای اساسی با هدف سودجویی برخی افراد وجود دارد.

وی اظهار داشت: بنابراین مقرر شده است تا زمان تکمیل و تامین روزانه ۱۶۰ تن گوشت مرغ جهت مصرف استان، از خروج مرغ زنده یا کشتارشده جلوگیری شود.

وی تصریح کرد: همچنین باتوجه به کمبود گشوت مرغ در برخی شهرهای استان و مازاد تولید در برخی مناطق دیگر استان، مازاد تولید هر شهرستان باید با هماهنگی، دستور و پیگیری شهرستان های مبدا و مقصد ارسال شود.

منصوری گفت: به منظور جلوگیری از هرگونه سوبرداشت نیز تشخیص مازاد تولید، کمبود و تقاضای هر شهرستان باید از طریق سازمان جهاد کشاورزی به فرمانداران ابلاغ شود.

وی همچنین با اشاره به مشکلات توزیع سنتی مرغ در استان اضافه کرد: به تازگی کارشناسان شرکت پست با استقرار در کشتارگاه و نصب لیبل و کد رهگیری روی محموله های کشتار شده، از واحدهای خرده فروشی رسید می گیرند که این امر در شفاف سازی فرآیند توزیع قابل توجه بوده است.

وی افزود: در این راستا بنا به درخواست اتاق پایش کالای اساسی استان از ستاد تنظیم بازار، توزیع خرده فروشی مرغ بر اساس مصوبات این ستاد از طریق سامانه آرتا کابوک و با کارمزد ۵۰۰ ریال به ازای هر کیلوگرم انجام می شود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.4142513275146
Query time: 2.7123319307963